Návody

Státní maturity - aneb návod na pochopení

3. září 2010 v 16:47 | Megan
spreadshe...ument
Dost často se mne ptáte, jak to vlastně s těmi státními maturitami je, tak já vám to vysvětlím. Snad to bude napsáno natolik srozumitelně, že tomu celkovému zmatku všichni porozumíte.

Podle všeho to zatím vypadá, že státní maturity BUDOU. Během 11.-14. října proběhnou státní maturity nanečisto. Studenti si vyzkouší didaktické testy a další bejkoviny.

A potom následná maturita bude složená vlastně ze dvou složek. A to jest: 

  • STÁTNÍ - v níž má student 2 předměty
    • povinný český jazyk
    • matematika, nebo cizí jazyk (angličtina, němčina, ruština, francouzština, španělština,...)
  • ŠKOLNÍ - v ní má student 3 předměty
    • 2 předměty k ústní maturitě (normálně podle starých osnov školních maturit) - volí si 2 předměty z bloku předmětů, které měl již dříve (ZSV, dějepis, fyzika, biologie, zeměpis, výtvarná výchova, hudební výchova, druhý cizí jazyk, matematika - pokud si nezvolil do státní části, chemie, tělocvik,...)
    • 1 předmět k maturitní práci - pouze psaná (jako seminární práce) - tu si student volí POUZE ze seminářů (seminář společenských věd, seminář dějepisu, seminář matematiky,...)
Student musí maturovat minimálně z jednoho cizího jazyka, maximálně však ze dvou cizích jazyků. Pokud si zvolí matematiku do státní části, nesmí si ji zvolit ve školní (profilové) části. Student může psát maturitní práci ze semináře o předmětu, z něhož maturuje. Např.: já budu psát maturitní práci ze Semináře společenských věd a budu maturovat ze Základu společenských věd. - obojí je na jedno brdo, ale je to bráno jako dva samostatné rozdílné předměty.

Další otázky atp. klidně pište do komentářů, budu se snažit odpovědět na všechny dotazy. - Neříkám, že vím úplně všechno. Velkou většinu věcí neví ani sami učitelé.

Jinak co se týče termínů maturit, tak začíná se kolem 6. května 2011 a maturitní vysvědčení, pokud studenti uspějí, dostanou až 20. června 2011!!!

Jak se naučit líbat

10. srpna 2010 v 19:39 | Megan
Asi každý z nás by chtěl umět dobře líbat, že? Přeci jenom krásný romantický polibek je něco úžasného... pro ty z vás, kteří by se tohle chtěli naučit, tu mám malé videjko, které jsem náhodně našla při prohlížení videí s Přáteli :D


Myslím si, že tohle video nebude potřebovat překlad... ale kdyby náhodou, tak pár základních věcí: vyčistěte si zuby a nezapomeňte mírně naklonit hlavu, ať se nesrazíte s partnerem nosy... a žádné žvýkačky v puse ;).  A líbejte se vší něžností, žádné útoky a násilí (!!) :D. A občas přejděte od úst třeba i na tvář a krk...

Jak získat již zavedený blog?

14. prosince 2009 v 18:59 | Megan
Ahoj všichni,
zajisté už mnozí z vás se při zakládání nového blogu setkali s nepříjemným faktem, že již vámi zadaná a vymyšlená adresa blogu je obsazená. Jak jistě nyní dokážete odhadnout, i já jsem se s tím setkala.
Co s tím udělat? To naleznete v tomto návodu.

Jak stahovat z Rapidshare.com?

12. září 2009 v 14:41 | Megan
Zdravím vás všechny,
už mě vážně serete s tím, jak se mě neustále ptáte, jak stahovat z rapidshare.com. Po pravdě vůbec nechápu, jak takovou triviální věc nemůžete pochopit, hlavně pokud jste starší 13 let, ovšem s tím nic nenadělám a vlastně to ani chápat nechci... takže zde máte ten podělanej návod, ať už se mě neptáte.

klik na CĆ.

 
 

Reklama
Stálí návštěvníci:Nariel, Silver Rose, Fantasy . Oblíbené odkazy: Valinka, Lowiska